Державно-приватне партнерство: якісне та доступне медичне обслуговування для громадян та нові можливості для бізнесу

Медичне страхування є частиною повоєнного плану відновлення України, що сприятиме відбудові нашої держави

Медичне страхування є одним з найзатребуваніших видів страхування  у світі та займає лідерські щаблі серед страхування українського. Добровільне медичне страхування є одним з видів, що у воєнний час зберігає свою актуальність та залишається серед чинників, завдяки яким страховий ринок тримає показники діяльності.

Медичне страхування є частиною повоєнного плану відновлення України, що сприятиме відбудові нашої держави.

Серед завдань діяльності НАСУ питання добровільного медичного страхування також традиційно є пріоритетним. Лідерські позицій учасників НАСУ, що спільно забезпечують більше 80 відсотків всього обсягу українського медичного страхування, а також робота офісу асоціації спільно надають рівень експертизи, потрібний для опрацювання змін, що врівноважено забезпечуватимуть інтереси українців, держави та бізнесу.

Сьогодні ДМС існує в Україні переважно  як корпоративний вид страхування (роботодавці укладають договори страхування своїх колективів), а також наявні окремі програми індивідуального страхування фізичних осіб.  Стабільний попит населення, можливості страховиків та перехід системи охорони здоровʼя на електронну взаємодію здатні створити передумови та можливості для масштабування та популяризації медичного страхування, подолавши окремі існуючі перепони.

Продовжуючи взаємодію держави та НАСУ у галузі добровільного медичного страхування, керівник асоціації Денис Ястреб та фахові представники страховиків беруть участь у робочих групах при Комітеті здоров’я нації Верховної ради України.

В рамках груп триває плідна та інтенсивна робота, очікуваними результатами якої мають, зокрема, стати можливість електронної взаємодії страховиків та закладів охорони здоров’я, використання страховиками електронних медичних документів, публічна база узагальнених медичних протоколів в цифровому машинозчитувальному форматі,  механізм фіксації, аналізу та контролю лікарських призначень та механізм зворотного зв’язку з закладами охорони здоров’я та лікарями щодо якості та обґрунтованості призначень, податкові зміни, та інші не менш очікувані реформи.

Процес організації, склад учасників та хід опрацювання питань робочою групою, що забезпечується керівником робочої групи Народним депутатом України, членом Комітету з питань здоров’я нації Верховної ради України Дмитром Гуріним, може  слугувати прикладом професійності та продуктивності. Впевненості у ефективності та результативності такої роботи додає склад залучених інституцій – народні депутати, представники Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики та України, Міністерства цифрової трансформації України, НБУ, Національної служби здоров’я, державних підприємств та установ, що забезпечують взаємодію та впровадження окремих продуктів, державного банку, представників дотичних сегментів бізнесу, громадських організацій та бізнес-асоціацій.

НАСУ не зупиняється та продовжує запроваджувати найкращі практики на ринку страхування та сприяти розбудові платоспроможного, стійкого, конкурентного ринку страхування в Україні з належним захистом прав споживачів послуг страхування.