Стратегічний аналіз та планування

Стратегічний аналіз та планування. Це періодичні зустрічі, стратегічні сесії учасників, які проводяться в рамках НАСУ і присвячені прогнозуванню стану ринку ризикового страхування та векторів його розвитку.

Стратегічний аналіз та планування. Це періодичні зустрічі, стратегічні сесії учасників, які проводяться в рамках НАСУ і присвячені прогнозуванню стану ринку ризикового страхування та векторів його розвитку.

Так, нещодавно проведено чергову стратегічну сесію присвячену прогнозуванню ринку ризикового страхування на кінець 2023 року.

На таких зустрічах, зазвичай, ми говоримо про поточний стан страхового ринку та обговорюємо фактори, що можуть вплинути на окремі види страхування. За основу для прогнозування враховували тенденції 2022 та 2023 років з розподілом на рітейл та корпоративний сегмент.

Отже, спішимо поділитись із вами результатами нашого бачення.

За результатами І півріччя 2023 року страховий ринок зріс на майже 25%, отже тенденція до поступового відновлення зберігається.

Останніми роками перші 5 місць вже традиційно для нашого ринку займають моторні види страхування (КАСКО, ОСЦПВ та Зелена картка), медичне страхування та майнові види.

Пропонуємо на цих видах зупинитись більш детально.

Отже, КАСКО прогнозуємо на рівні +20% як за преміями, та і за договорами страхування. На нашу думку такий показник обумовлений пожвавленням ринку продажів нових авто, а також зростаючий попит та розширення пропозицій на так звані програми «міні каско».

Обговорюючи обов’язкові моторні види, такі як ОСЦПВ на Зелена картка, то з урахуванням зростаючої середньої премії, що прямо пов’язано із інфляційними процесами в Україні, очікуємо ріст +20% по ОСЦПВ, а по Зеленій картці ближче до +30%.

Зростання Зеленої картки ми пов’язуємо не тільки із інфляцією, але і із можливим збільшенням ціни, у зв’язку із тим, що страховики мають коригувати ціни з урахуванням росту середньої виплати через зміну географії перебування наших громадян в Європі. При цьому ми обережно прогнозуємо зниження кількості укладених договорів в межах 5%.

По медичному страхуванню неможливо однозначно вказати певні фактори, крім інфляції, і попри незначний ріст (+4,6%), медичне страхування впевнено входить до ТОП 5 видів. Це безумовно відображає триваючий процес релокації підприємств з тимчасово окупованих територій, відновлення страхування колективів, а тому загалом очікуємо приріст в межах 11%.

Щодо майнового страхування, то бачимо збереження тенденцій до зростання премій саме від фізичних осіб, а тому із зростаючим попитом на таке страхування (в тому числі від воєнних ризиків) та появою нових пропозицій, програм страхування на ринку, очікуємо і надалі зростання в межах 20-25%. Нагадаємо, що за результатами І півріччя 2023 року надходження премій від фізичних осіб зросло на 57% (+154 млн.грн).

Окремо пропонуємо ще зупинитись на страхуванні вантажів. Спільнота НАСУ очікує приріст в тих самих межах (20-25%), що і майнові види, зважаючи на певне відновлення, а подекуди і збільшення експорту по деяким товарним групам більше ніж на 100% (у порівнянні із І півріччям 2022 року). Однак у корпоративному сегменті ми залишаємось менш оптимістичними, тому що відновлення «глобальних програм» страхування відбувається не так швидко, якби ми того хотіли, на нашу думку спричинені безпековим фактором та поки що відсутністю повноцінного перестрахування в умовах війни.

На жаль, із впливом війни маємо негативні наслідки та тенденції на ринку страхування за такими видами як авіаційне страхування, страхування подорожуючих, а тому ми прогнозуємо повільне відновлення і уважно спостерігаємо за змінами на ринку.

Звичайно цей прогноз не є точним, або абсолютно вірним, проте він точно може слугувати певним дороговказом і напрямком на який можна орієнтуватись, бо спільнота НАСУ об’єднує різні за видом бізнесу страховиків і кожен із учасників є експертом.

Тих, хто хоче побачити наш прогноз в цифрах, запрошуємо відвідати нашу сторінку.