НАСУ опрацювала проєкт Методики формування страхових резервів та в цілому підтримує зазначений проєкт за умови, якщо норми, закладені у ньому стануть перехідним етапом до впровадження нового Закону України «Про страхування», Solvency II, сприятимуть імплементації МСФЗ 17, а також діятимуть щонайменше декілька років.
НАСУ пропонує врахувати кращі практики діяльності страхового ринку та представляє своє бачення щодо вдосконалення методики формування страхових резервів. Зокрема, у своїх пропозиціях до Національного банку України НАСУ пропонує більш гнучкий підхід до визначення валюти страхування з метою можливості калібрування виду валюти страхування залежно від виду страхового резерву. Зазначені зміни сприятимуть посиленню платоспроможності страховиків та нададуть можливість хеджувати валютні ризики.
Окрім цього, страховиками – учасниками НАСУ у взаємодії з актуаріями було запропоновано додати опціональні методи розрахунку окремих показників при формуванні страхових резервів.
Для life-сегменту НАСУ пропонує уточнити підходи, використовуючи кращі європейські практики. Впевнені, що надані пропозиції, які враховують практичні аспекти діяльності страховиків, позитивно вплинуть на кінцеву редакцію Положення про методику формування страхових резервів.
Впевнені, що надані пропозиції, які враховують практичні аспекти діяльності страховиків, позитивно вплинуть на кінцеву редакцію Положення про методику формування страхових резервів.